2019
kopia Wakacyjne bestsellery w Dziale Zbiorów Specjalnych
Wakacyjne bestsellery w Dziale Zbiorów Specjalnych
Nadeszły wakacje, a wraz z nimi czas urlopów i wypoczynku! To doskonała okazja, by nadrobić zaległości, także filmowe. Ciekawe filmy i inne dokumenty audiowizualne można za darmo wypożyczyć w naszej bibliotece. Dla ułatwienia Państwu wyboru publikujemy najnowszą listę bestsellerów DZS-u, czyli najczęściej wypożyczane dokumenty audiowizualne w Bibliotece Pedagogicznej w okresie od 1 kwietnia do 30 czerwca 2019 r.
Serdecznie zapraszamy!
Żegnaj Christopher Robin [DVD] = Goodbye Christopher Robin / scenariusz Frank Cottrell Boyce, Simon Vaughan ; reżyseria Simon Curtis. – Warszawa : Imperial CinePix, 2018. DVD 3584
Najlepszym przyjacielem człowieka jest pies, to fakt. A kto jest najlepszym przyjacielem psa? Bailey, czworonożny bohater tej opowieści nie ma wątpliwości: jego psie życie ma sens tylko u boku pewnego chłopca o imieniu Ethan. Gdy obaj są szczeniakami, wszystko sprowadza się do zabawy. Gdy dorastają, Ethan zamiast za piłką ugania się za dziewczynami, czasem wdaje się w bójkę – wtedy trzeba gryźć wroga w kostkę, a gdy zbije szybę sąsiadów, ktoś musi wziąć winę na siebie. Bailey jest więc szczęśliwy, bo jak każdy pies chce czuć się w życiu potrzebny. Nadchodzi jednak moment, w którym drogi przyjaciół się rozchodzą, a życie Ethana przestaje rozpieszczać. Wtedy Bailey musi wykazać się nad-psią siłą, by odnaleźć przyjaciela i podać mu pomocną łapę
Dla 10-letniego Auggiego nie ma niczego bardziej niezwykłego niż „zwykły dzień w szkole”. Urodzony z licznymi deformacjami twarzy, dotąd uczył się w domu pod okiem mamy. Teraz jednak, zaczynając 5 klasę w normalnej szkole, ma nadzieję, że koledzy potraktują go jak zwyczajnego chłopca. Jego wygląd sprawia, że staje się szkolną sensacją, a dla wielu wręcz „dziwadłem”. Jedni się z niego śmieją, inni wytykają palcami, ale nikt tak naprawdę niczego o nim nie wie. Wszystko zacznie się zmieniać, gdy w szkole pojawi się nowa uczennica. Urocza Summer potrafi dostrzec w Auggiem coś więcej niż nietypowy wygląd. Wystarczy jeden przyjazny gest, jedna pomocna dłoń, by obudzić w Auggiem siłę, dzięki której będzie potrafił udowodnić, że nie tylko twarz czyni go kimś niezwykłym.
Gra na spostrzegawczość poświęcona zagadnieniom związanym ze światem natury. Gracz patrzy uważnie na kartę przez 10 sekund. Zapamiętuje kolory, kształty i inne szczegóły przedstawione na obrazkach. Odwraca kartę i odpowiada na wszystkie pytania (odpowiedzi zapisuje na kartce papieru). Jeśli odpowiedział poprawnie na wszystkie pytania może zatrzymać kartę. Jeśli jakaś odpowiedź jest błędna odkłada kartę do pudełka. Sprawdza ile kart udało mu się zdobyć w 10 minut.
Małe miasteczko na amerykańskiej prowincji. Od morderstwa córki Mildred Hayes upłynęło kilka miesięcy, a lokalna policja nadal nie wpadła na trop sprawcy. Zdeterminowana kobieta decyduje się na śmiałe posunięcie: wynajmuje trzy tablice reklamowe na drodze wiodącej do miasteczka i maluje na nich prowokacyjny przekaz, skierowany do szanowanego przez lokalną społeczność szefa policji, szeryfa Williama Willoughby’ego. Gdy do akcji wkracza zastępca szeryfa, posterunkowy Dixon – niezrównoważony, porywczy maminsynek, któremu zarzuca się zamiłowanie do przemocy – starcie między Mildred Hayes a lokalnymi siłami porządkowymi przeradza się w otwartą wojnę.
Jacek pracuje przy budowie ogromnej statuy Jezusa na granicy polsko-niemieckiej. Tam wskutek wypadku traci twarz. Po nowatorskiej operacji zyskuje sławę w całym kraj, a media opiewają go jako męczennika. Jednak gdy wraca do rodzinnej miejscowości, ludzie nie wiedzą jak go traktować. Staje się dla nich kimś obcym. Sam Jacek nie rozpoznaje siebie w lustrze. Jednocześnie statua Jezusa staje się coraz wyższa i wyższa. Historia Szumowskiej, pełna dramatu i czarnej komedii, staje się pretekstem do refleksji na temat formy naszego społeczeństwa. Fabuła filmu zainspirowana jest prawdziwymi wydarzeniami, które miały miejsce w Polsce – budową największego na świecie pomnika Chrystusa Króla Polski w Świebodzinie pierwszą w historii Centrum Onkologii w Gliwicach transplantacją twarzy w celu ratowania życia pacjenta.
Siedemnastoletni Simon Spier jest gejem, ale nie powiedział o tym jeszcze nikomu ze swego otoczenia. Nie wie także, kim jest anonimowy kolega z klasy, w którym zakochał się, poznając go w Internecie
Autor
Komentarze zablokowane